9 грудня в Тульчині у парку ім. М. Д. Леонтовича встановили "червону лавку", як символ протидії насиллю у всіх його проявах

Дата: 10.12.2022 17:27

У рамках інформаційної кампанії у Тульчинській громаді Гуманітарна некомерційна організація “INTERSOS” у співпраці із Тульчинською міською радою встановили червону лавку з інформаційною табличкою, яка покликана привернути увагу до проблеми домашнього насильства.

Раніше ініціатива народилась в Італії та згодом поширилась у інших країнах.

В Україні першу червону лавку встановили у Вінниці на проспекті Космонавтів під час минулорічної кампанії.

У Вінницькій області проблема домашнього насильства є доволі актуальною, однак багато постраждалих не наважуються звернутись по допомогу. Зокрема, за 9 місяців цього року до поліції надійшло 7097 звернень, винесено 1092 термінових заборонних приписи, на обліку перебуває 4635 осіб, які вчинили насильство. Судами винесено 8 обмежувальних приписів.

У 24 громадах області працюють Мобільні команди Гуманітарної організації “INTERSOS”, які надають соціально-психологічну допомогу людям, що постраждали від війни, в тому числі від гендерно зумовленого насильства. Саме тому організація “INTERSOS” вирішила підтримати ініціативу “Червона лавка” та передала у шість громад Вінницької області червоні лавки, які встановлено за підтримки органів місцевого самоврядування.

Тож акція “Червоні лавки “Ні насильству” - це підтримка для постраждалих осіб та нагадування іншим, що допомога поруч.

Нагадуємо про основні телефонигарячі лінії у Вінницькій області, за якими можна звернутись по допомогу в разі домашнього та/або гендерно зумовленого насильства:

1. Поліція 102

2. Лінія довіри з попередження домашнього насильства у Вінницькій області 0800 75 04 75 (цілодобово)

3. Вінницька обласна мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі 068 586 03 55, 097 578 82 89 (9.00-18.00)

4. Тульчинська мобільна команда 096 148 84 05