До уваги одержувачів компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги

Дата: 27.01.2023 10:05
Кількість переглядів: 203

       Фото без описуЗвертаємо увагу, що для непрацюючих працездатних осіб, які доглядають за особою з інвалідністю I  групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку та отримують щомісячні компенсаційні виплати призначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» продовжено до 31 грудня 2023 року перехідний період для можливості призначення таким особам іншої виплати на догляд, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020р.  № 859 “Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі” або постановою Кабінету Міністрів України від 06.10.2021р. № 1040 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі».

     Одночасно повідомляємо, що з 01 січня 2023 року припинена виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які на дають соціальні послуги», яка  втратила  чинність  25.09.2020 року).

    Вказана компенсація надавалася у розмірі, що розраховувалася у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму без урахування середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

   Надавачі послуг по догляду, призначені відповідно до зазначеної постанови, отримували компенсаційні виплати до 31 грудня 2022 року.

     Отже, у зв’язку з закінченням перехідного періоду, зазначеним громадянам надалі необхідно визначити своє право на призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, яка затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».

     Компенсація призначається фізичній особі , яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг, особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права, обов’язки та є:

  • особами з інвалідністю I групи;
  • дітьми з інвалідністю;
  • громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
  • невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги відповідно до переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1161 .

    Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає.

      Розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (на 01.01.2023 – 2589 грн.), та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

     Для отримання додаткової інформації звертайтесь до відділу надання адміністративних послуг соціального характеру управління соціального захисту населення Тульчинської міської ради каб.114 або до старостинського округу Тульчинської міської територіальної громади за місцем проживання особи, яка потребує догляду.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь