ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ:

Дата: 01.02.2023 14:37
Кількість переглядів: 347

На жаль, біда в сім'ю іноді вривається зненацька, коли не очікуєш. У житті багато випадків, коли людина зранку, як завжди, з надією заробити на сім'ю пішла на роботу, а через нещасний випадок чи захворювання втратили не те що заробіток, а й – здоров'я, нерідко й життя. Люди у відчаї шукають допомоги у роботодавця, влади, суспільства…
Сьогодні, коли в Україні війна — дуже багато працівників втрачають найцінніше, що у них є – здоров'я та життя.

Знизити захворювання,нещасні випадки на виробництві можна. Найперше - завдяки підвищенню рівня технології та контролю за дотриманням інженерно-технічними працівниками своїх обов'язків, модернізуючи виробництво, підвищуючи рівень промислової безпеки шляхом економічного стимулювання роботодавців, аби ті створили людям належні умови праці.

«Державна політика в галузі охорони праці базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці...» (ст.4 Закону України «Про охорону праці»). Тобто первинне і головне завдання роботодавця, незалежно від форм власності, виду діяльності,
господарювання – життя і здоров'я працівника. Зрештою, це конституційна константа. На жаль, практика сьогодення свідчить про недотримання цих основоположних принципів у повсякденному житті.

В умовах економічної ( спричиненої війною ) кризи та спаду виробництва роботодавці скорочують персонал, об'єднують посади. При цьому часто питання охорони праці стають другорядними, під скорочення потрапляють працівники служби охорони праці.

Гасло «Надаєш роботу - створюй безпечні умови праці» - є обов'язковим далеко не для кожного керівника-роботодавця.

Людину, зайняту на виробництві, небезпека підстерігає на кожному кроці. І навіть за умови ретельного дотримання вимог інструкції з охорони праці ніхто не може гарантувати їй збереження життя і здоров'я. Люди хворіють не стільки від впливу виробничих факторів, як через незадовільний стан здоров»я, психофізіологічні стреси спричинені війною, порушення санітарії, трудової та виробничої дисципліни, власну легковажність.

Підсумовуючи вищесказане, хотілося б відмітити, що працівники Пенсійного Фонду України відносяться до однієї з найблагородніших і гуманніших серед всіх професій, що відносяться до сфери соціального захисту громадян.
Наша робота складна, відповідальна і водночас вкрай потрібна людям щодня.
Особливо сьогодні, коли серйозним викликом соціальній безпеці стала війна.

Наш обов'язок допомагати людям, які втратили працездатність- допомагати не лише матеріально, а насамперед своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою, і це ми намагаємось робити.

Головний спеціаліст Відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно - перевірочної роботи Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області     Сергій ПАШЕНЬКО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь