Відповіді на часті питання у період воєнного стану від Державної міграційної служби

Дата: 10.02.2023 10:57
Кількість переглядів: 432

Чи можна на підтвердження своєї особи пред’явити інший документ, крім паспорта?
Через повномасштабне вторгнення рф в Україні діє воєнний стан. У цей час в українців можуть перевіряти документи на вулицях та блокпостах. У ст. 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» вказується, що документи, які посвідчують особу, залежно від їх функціонального призначення, поділяються на два види: документи, що посвідчують особу й підтверджують громадянство України та документи, що посвідчують особу й підтверджують її спеціальний статус.
Документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України:
- паспорт громадянина України;
- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- посвідчення особи моряка;
- посвідчення члена екіпажу;
- посвідчення особи на повернення в Україну;
- тимчасове посвідчення громадянина України.

Документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус:
- посвідчення водія;
- посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;
- посвідка на постійне проживання;
- посвідка на тимчасове проживання;
- картка мігранта;
- посвідчення біженця;
- проїзний документ біженця;
- посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
- проїзний документ особи, якій надано додатковий захист.

Чи можна оформити паспорт громадянина України у формі картки за кордоном?
Так, громадяни України, які знаходяться за кордоном, мають можливість звернутись до розміщеного за межами України відокремленого підрозділу (філії, представництва) державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, тобто, до відокремленого підрозділу ДП «Документ».

У Республіці Польща відкрито 4 відокремлених підрозділи ДП «Документ»: у Варшаві, Кракові, Ґданську та Вроцлаві. Понад 100 тис. українців вже звернулися за отриманням необхідних документів.

Звертаємо увагу, що громадянин України, якому під час перебування за кордоном виповнилось 18 років та який не отримував паспорт, може звернутися до відокремленого підрозділу ДП «Документ» для його оформлення  вперше лише за наявності у нього документів з фотозображенням (зокрема, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, оформленого засобами Єдиного державного демографічного реєстру, посвідчення особи на повернення в Україну).

Чи можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон за межами України?
Так, це можливо.
Громадянин України може звернутися як до закордонної дипломатичної установи України так і до відокремленого підрозділу ДП «Документ», який розміщений за межами України.

У Республіці Польща відкрито 4 відокремлених підрозділи ДП «Документ»: у Варшаві, Кракові, Ґданську та Вроцлаві. Понад 100 тис. українців вже звернулися за отриманням необхідних документів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь