Робоча зустріч щодо функціонування НМВ та виконання законодавства у сфері протидії торгівлі людьми

Дата: 15.06.2023 17:16

15 червня 2023 року члени міжвідомчої ради з питань з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при виконавчому комітеті Тульчинської міської ради, представники закладів і установ Тульчинської громади до обов’язків яких входить протидія та запобігання торгівлі людьми взяли участь у робочій зустрічі щодо функціонування НМВ та виконання законодавства у сфері протидії торгівлі людьми в рамках проєкту «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно зумовленого насильства у Вінницькій області».

Робочу зустріч проведено за сприяння Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної військової адміністрації як регіонального координатора у сфері протидії торгівлі людьми у співпраці з Вінницькою обласною правозахисною організацією «Джерело надії» та виконавчого партнера МОМ у Вінницькій області.

Учасникам зібрання було представлено проєкт «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно зумовленого насильства у Вінницькій області».

Присутні взяли участь у обговоренні питань: сучасний стан проблеми торгівлі людьми в Україні та світі, її актуальність і загострення під час російсько-української війни; поточний стан протидії та запобігання торгівлі людьми в громаді: досягнення й виклики; обізнаність/досвід представників/ць органів місцевої виконавчої влади, закладів і установ, до обов’язків яких входить протидія та запобігання торгівлі людьми; міжвідомча рада, її склад; відповідність локальних нормативно-правових актів у громадах чинному законодавству тощо.

Ознайомлено з активностями проєкту, спрямованими на покращення доступу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, до допомоги в рамках Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, посилення функціонування НМВ.

Організатори заходу закцентували увагу на питаннях щодо ролі територіальної громади в протидії та запобіганні торгівлі людьми, розбудові НМВ. Загальні аспекти й особливості роботи в територіальній громаді в напрямку протидії та запобігання торгівлі людьми (ідентифікація, перенаправлення, інформаційно-просвітницька діяльність тощо),взаємодії державного й недержавного секторів у напрямку ідентифікації та реінтеграції осіб, постраждалих від торгівлі людьми.

Було підведено підсумки робочої зустрічі, накреслено шляхи співпраці, реалізації проєкту «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно зумовленого насильства у Вінницькій області» та подальшої взаємодії з метою вирішення вищезазначених питань.