ДО УВАГИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ЯКІ ОТРИМУЮТЬ ПЕНСІЮ!

Дата: 14.02.2024 14:41
Кількість переглядів: 109

ДО УВАГИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ❗

 

1 КВІТНЯ СПЛИВАЄ ТЕРМІН ІДЕНТИФІКАЦІЇ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПЕНСІЇ У 2024 РОЦІ

Станом на 01 лютого в області зареєстровано 3100 отримувачів пенсійних виплат з числа внутрішньо переміщених осіб. З них, ідентифікацію пройшли лише 10%.

 

Звертаємо увагу, що для отримання виплат у 2024 році внутрішньо переміщені особи у термін до 31 березня поточного року мають пройти ідентифікацію в АТ “Ощадбанк“, або в Пенсійному фонді України. Дана норма передбачена Постановою Уряду від 27 грудня 2023 року №1384 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року №637 і від 8 серпня 2023 року №837».

Нагадаємо, що особи, які до 24.02.2022 року набули статусу ВПО зобов’язані періодично проходити фізичну ідентифікацію в АТ «Ощадбанк». Водночас, в період дії карантинних заходів, з 12.02.2020 року, така процедура не проводилась. Її відновили з 1 липня 2023 року у зв’язку зі скасуванням карантину.

 

ВАЖЛИВО❗

 

У випадку непроходження ідентифікації до 31.03.2024 року – пенсія не буде виплачуватись, а накопичуватиметься на розрахунковому рахунку пенсіонера, до моменту проходження ним ідентифікації. Після проходження - пенсію перерахують на рахунок пенсіонера з місяця, у якому припинилось фінансування виплати.

 

Пройти ідентифікацію можна у такі способи:

 

1.Особисто: звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України).

2.Через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія. Підпис” (“Дія ID”), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. Детально за посиланням  https://youtu.be/7ZJG1M2X2z0

3.За допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі Пенсійного фонду України. Детально за посиланням https://youtu.be/f5oWbKOORUQ

4.В закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном. Видане в установленому порядку посвідчення разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) слід направити до територіального органу Пенсійного фонду, де пенсіонер перебуває на обліку. Оригінал посвідчення разом із заявою можна направити поштою рекомендованим листом, або в сканованому вигляді – через вебпортал Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.


 

Кому необхідно пройти ідентифікацію

Для окремої категорії громадян внутрішньо переміщених осіб – (ВПО) норма проходження фізичної ідентифікації останні 3 роки не застосовувалась. Протягом трьох років виплата пенсій пенсіонерам, які стали ВПО до 24 лютого 2022 р., здійснювалася без проходження фізичної ідентифікації, з моменту введення в Україні карантину у зв‘язку з Covid-19.

З 1-го липня, у зв’язку із закінченням карантину, вона відновила свою дію.

Тобто, ця норма відновлена лише для тих пенсіонерів, які стали ВПО до початку повномасштабної війни.

Термін проходження фізичної ідентифікації продовжено до 31 березня 2024 року.

Наявні сьогодні інструменти дозволяють пройти її як віддалено, так і особисто. Тому пенсіонери, які стали внутрішньо переміщеними особами до 24 лютого 2022 р. можуть пройти ідентифікацію кількома способами.

 

Способи проведення ідентифікації

Пропонуємо обрати один зі способів для підтвердження особи.

1. Особисто: звернутися до відділення АТ “Ощадбанк“.

При собі потрібно мати: паспорт громадянина України, основну картку або електронне посвідчення.

2. Особисто: звернутися до будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України).

3. Через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

4. За допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі Пенсійного фонду України.

5. В закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном.

Видане в установленому порядку посвідчення разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) слід направити до територіального органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку. Оригінал посвідчення разом із заявою можна направити засобами поштового зв’язку або в сканованому вигляді – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

 

Як записатись на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку?

Подати заяву можна одним із зручних способів:

1. Через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом заповнення відповідного електронного бланка.

2. За допомогою засобів телефонного зв’язку через Контакт-центр Пенсійного фонду України.

Щоб записатись на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку через вебпортал Пенсійного фонду України необхідно:

КРОК 1. Зайдіть на вебпортал електронних Послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua.

У верхній частині екрану оберіть вкладку “Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку” та натисніть на неї.

КРОК 2. У формі, що з’явиться на екрані, заповніть всі поля, позначені зірочкою. Виконайте зазначені на екрані вказівки.

Заповніть особисті дані; дані документу, що посвідчує особу; вкажіть адресу електронної пошти та номер телефону (для отримання зворотного контакту від фахівців Пенсійного фонду); з випадаючого списку оберіть спосіб проведення відеоідентифікації через один із запропонованих додатків: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Zoom; за необхідності, вкажіть вид послуги, яку необхідно забезпечити під час відеоідентифікації (перекладач жестової мови, фізичний супровід персонального асистента або помічника, тощо), дайте згоду на передачу даних та натисніть “Подати заяву”.

До заяви можуть бути додані (у вигляді прикріплених файлів) ідентифікаційні документи: паспорт, пенсійне посвідчення, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, свідоцтво про народження, трудова книжка тощо (розмір кожного файлу не повинен перевищувати 1 Мб).

ВАЖЛИВО!

В інтересах малолітніх або неповнолітніх осіб, недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежено, заяви подаються батьками, усиновлювачами, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками.

 

Щоб подати заяву за допомогою засобів телефонного зв’язку потрібно:

Зателефонувати на один із номерів Контакт-центру Пенсійного фонду України:

0800 503 753

(044) 281-08-70

(044) 281 08 71

 

Після подачі заяви на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку (будь-яким із зазначених способів), з заявником зв’яжеться уповноважений працівник органу Пенсійного фонду України для узгодження часу та способу проведення відеоідентифікації.

Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів з дати подання заяви (звернення).

ВАЖЛИВО!

У випадку непроходження ідентифікації до 31.03.2023 – пенсія накопичуватиметься на розрахунковому рахунку пенсіонера, до моменту проходження ідентифікації. Після проходження — сума пенсії перераховуватиметься на рахунок пенсіонера з місяця, у якому припинилось фінансування виплати.

 

І хоча ще є певний часовий запас, все ж велике прохання до мешканців області, які відносяться до вище зазначеної категорії: не відкладати проходження ідентифікації як одержувачі пенсії чи соціальної допомоги на останні дні березня, зробіти це завчасно, щоб не мати зайвих клопотів повесні. Адже не проходження фізичної ідентифікації до визначеного граничного терміну дійсно може слугувати причиною для тимчасового призупинення виплат “до з’ясування всіх обставин”. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь