Несподівана небезпека- лептоспіроз
Більше десяти років в Тульчинському районі не реєструвалось небезпечне зоонозне захворювання - лептоспіроз.
На протязі літа – осені 2024 року зареєстровано три випадки захворювання на лептоспіроз , один із них - летальний.
Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira.
Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.
Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше - гризунів.
Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).
Для лептоспірозу характерна сезонність: зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.
Захворювання розвивається від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.
Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно.
Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою - зверніться до лікаря осбливо якщо там бачили гризунів. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.
Лікар-епідеміолог А.Черниш